Lokario
Mouse Settings
| DPI | 400 |
| In-game Sensitivity | 3.2 |
| eDPI | 1280 |
| cm/360 | 32.47 |
| Grip Style | Claw |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.1 |
| Real Accel ? | 0.05 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 90 |
| Crosshair | 6, 23 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Cooler Master MM720
| Brand | Cooler Master |
| Weight | 49g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | PMW3389 |
| Connection | Wired |
Mousepad
Forgeon Cordura
| Surface | Cordura |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | Unknown |
Monitor
LG 27GL850
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Philips Fidelio X2
| Type | Open-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
32.47 cm/360 Medium
Faster than 36% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: ion (32.47) · rasharn (32.47) · tough maf (32.47) · zanes (32.47) · PYTON (32.54)
Mouse Popularity
Cooler Master MM720
Used by 1 player — #38 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 32.47 cm/360 | Medium |
| FOV | 90 | Narrow (top 99%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 144Hz | Standard |
| DPI | 400 |
Key Bindings
Forwarduparrow
Backdownarrow
Leftleftarrow
Rightrightarrow
JumpMouse2
Crouchmouse4
AttackMouse1
Zoomshift
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 32.47)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | q3wcp9 |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 99 Top 47% avg: 124
Win Rate 48.5% Top 26% avg: 40%
K/D 0.89 Top 56% avg: 1.01
Kills 3739 Top 52% avg: 5792
Deaths 4195 Top 48% avg: 5961
DPM 346 Top 79% avg: 388
Best Streak 16 Top 53% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 49.1% | 1621 kills |
| 🚀 Rocket | 30.8% | 495 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 31.1% | 601 kills |
| 🔫 Shotgun | 29.7% | 619 kills |
| ⚙ Machine Gun | 25.4% | 282 kills |
| 💚 Plasma | 12.6% | 159 kills |
| 💣 Grenade | 7.9% | 40 kills |
Flag Stats
Captures35Top 43%avg: 59
Returns908Top 48%avg: 1224
Pickups230Top 55%avg: 561
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| japanesecastles | 25 | 56% | 0.93 | 340 |
| q3wcp9 | 20 | 65% | 0.85 | 375 |
| ironworks | 19 | 36.8% | 0.99 | 346 |
| troubledwaters | 17 | 58.8% | 0.99 | 357 |
| infinity | 9 | 33.3% | 0.65 | 304 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-04
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Strafe)
Data via qlrace.com Records 3 records
Best Record Rank 21/27 on run_un-dead_enter (top 77.8%)
Best Time 0:32.808
Top Speed 1125 ups
Avg Rank % 83.7% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| run_un-dead_enter | 21/27 | 0:32.808 |
| ameisen-comp2 | 28/34 | 1:02.768 |
| lubricious | 30/33 | 0:54.664 |