Known For
CTF Flag Runner
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10%
Map Specialist
Japanesecastles
Japanesecastles
56.6% · #21/232
CTF
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 11.064 |
| eDPI | 8851.2 |
| cm/360 | 32.54 |
| Grip Style | Fingertip |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 101 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | 18 |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer DeathAdder V2
| Brand | Razer |
| Weight | 82g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | Focus+ |
| Connection | Wired |
Mousepad
Razer Goliathus Control
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Dimensions | 444 x 355 x 3mm |
Monitor
ASUS VG248QE
| Size | 24" |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
HyperX Cloud III
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 53mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
32.54 cm/360 Medium
Faster than 35% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: ion (32.47) · Lokario (32.47) · rasharn (32.47) · tough maf (32.47) · zanes (32.47)
Setup Profile
| Sensitivity | 32.54 cm/360 | Medium |
| FOV | 101 | Average range (top 41%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 144Hz | Standard |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpmouse2
Crouchspace
Attackmouse1
Zoommouse3
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 32.54)
Same Mouse (Razer DeathAdder V2)
Same Monitor (ASUS VG248QE)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Rocket Launcher |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 162 Top 29% avg: 124
Win Rate 51.9% Top 12% avg: 40%
K/D 0.81 Top 70% avg: 1.01
Kills 8559 Top 25% avg: 5792
Deaths 10555 Top 83% avg: 5961
DPM 470 Top 19% avg: 388
Best Streak 15 Top 56% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 50% | 1190 kills |
| 🚀 Rocket | 40% | 1552 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 34.1% | 1795 kills |
| 🔫 Shotgun | 25.7% | 1645 kills |
| ⚙ Machine Gun | 32.3% | 1157 kills |
| 💚 Plasma | 16.3% | 1210 kills |
| 💣 Grenade | 7.6% | 42 kills |
Flag Stats
Captures100Top 18%avg: 59
Returns1255Top 36%avg: 1224
Pickups936Top 18%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| japanesecastles | 42 | 66.7% | 0.81 | 467 |
| q3wcp9 | 38 | 47.4% | 0.80 | 463 |
| ironworks | 23 | 43.5% | 0.68 | 485 |
| infinity | 22 | 63.6% | 0.96 | 444 |
| troubledwaters | 19 | 31.6% | 0.86 | 479 |
| shiningforces | 8 | 62.5% | 0.78 | 507 |
| pillbox | 5 | 40% | 0.73 | 528 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 6 records
Best Record Rank 15/79 on actf01 (top 19%)
Best Time 0:18.496
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 32.4% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| actf01 | 15/79 | 0:18.496 |
| df_lickgirls | 19/98 | 0:10.616 |
| df_lickgoogle | 30/103 | 0:09.192 |
| df_minions_run5 | 24/82 | 0:20.345 |
| inder_a1ex | 18/59 | 0:36.718 |
| df_pornstarslopin | 152/226 | 0:31.521 |