stripy
All-Time Achievements
· 2 badges
TOP 10%
Map Specialist
Ragnarok
Ragnarok
65.2% · #7/156
TDM
TOP 10%
Map Specialist
Limbus
Limbus
62.5% · #11/180
TDM
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 0.75 |
| eDPI | 1200 |
| cm/360 | 34.64 |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.005 |
| Real Accel ? | 0.04 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 103 |
| Crosshair | 2, 7, 6, 1, 9, 14, 22, 4 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | Yes |
Hardware
Mouse
Lamzu Maya X
| Brand | Lamzu |
| Weight | 43g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PAW3395 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Key-83 (Soft, XXL)
| Surface | Polyester |
| Speed | Balanced |
| Base | Soft (3mm) |
| Size | XXL |
Keyboard
Wooting 80HE
| Size | TKL |
| Switches | Lekker Hall Effect |
| Connection | Wired |
Monitor
LG 32GS95UE-B
| Size | 32" |
| Refresh Rate | 240Hz (480Hz @ 1080p) |
| Panel | OLED |
| Resolution | 3840x2160 |
Headset
Drop + Sennheiser PC37X
| Type | Open-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
34.64 cm/360 Medium
Faster than 25% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: ani (34.64) · Cypher (34.64) · dem0n (34.64) · Frigolx (34.64) · iceman (34.64)
Setup Profile
| Sensitivity | 34.64 cm/360 | Medium |
| FOV | 103 | Average range (top 37%) |
| Resolution | 3840x2160 | #3 most common |
| Refresh Rate | 240Hz (480Hz @ 1080p) | High |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
ForwardMouse2
Backs
Lefta
Rightd
JumpSpace
Crouch
AttackMouse1
Zoom
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 34.64)
Same Mouse (Lamzu Maya X)
Same Keyboard (Wooting 80HE)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Rocket Launcher |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 84 Top 50% avg: 124
Win Rate 44% Top 48% avg: 40%
K/D 0.79 Top 75% avg: 1.01
Kills 3412 Top 55% avg: 5792
Deaths 4339 Top 50% avg: 5961
DPM 390 Top 57% avg: 388
Best Streak 13 Top 64% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 53.2% | 1080 kills |
| 🚀 Rocket | 34.2% | 950 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 33.3% | 580 kills |
| 🔫 Shotgun | 26.2% | 639 kills |
| ⚙ Machine Gun | 22.4% | 366 kills |
| 💚 Plasma | 11.6% | 182 kills |
| 💣 Grenade | 10.6% | 157 kills |
Flag Stats
Captures59Top 33%avg: 59
Returns612Top 57%avg: 1224
Pickups507Top 37%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 22 | 50% | 0.73 | 362 |
| japanesecastles | 21 | 42.9% | 0.77 | 408 |
| ironworks | 18 | 50% | 0.88 | 423 |
| infinity | 12 | 50% | 0.81 | 351 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Strafe)
Data via qlrace.com Records 4 records
Best Record Rank 51/69 on strafe_ok (top 73.9%)
Best Time 0:15.432
Top Speed 1040 ups
Avg Rank % 84.3% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| strafe_ok | 51/69 | 0:15.432 |
| 180turn | 31/40 | 1:06.216 |
| shitstrafe2 | 61/71 | 0:35.680 |
| df-nuke_inverted | 15/15 | 1:51.416 |