lihensior
Known For
CTF Turret ·Multi-Frag Specialist
TDM Turret ·Rail Sniper
All-Time Achievements
· 5 badges
TOP 3% Impressives / Game
21.6 · #7/250
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Ironworks
Ironworks
60.1% · #12/208
CTF
TOP 10% Impressives / Game
9.10 · #14/290
TDM
TOP 10% Damage / Game
10901 · #17/250
CTF
TOP 10% Excellents / Game
5.80 · #18/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 0.56 |
| eDPI | 896 |
| cm/360 | 46.39 |
| Grip Style | Palm |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 112 |
| Crosshair | 6 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Hitscan Hyperlight
| Brand | Hitscan |
| Weight | 39g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PixArt PAW3395 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Type-99
| Surface | Polyester |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | Unknown |
Keyboard
Keychron K8
| Size | TKL |
| Switches | Gateron |
| Connection | Wireless |
Monitor
ASUS TUF Gaming VG279QM
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 280Hz |
| Panel | Fast IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
HyperX Cloud II
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 53mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
46.39 cm/360 Slow
Faster than 12% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: fo_tbh (47.23) · jackass (47.23) · RiriWoo (47.23) · MASTERMIND (45) · pengelephant (45)
Setup Profile
| Sensitivity | 46.39 cm/360 | Slow |
| FOV | 112 | Wide (top 7%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 280Hz | Elite |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 46.39)
Same Mousepad (Artisan Type-99)
Same Monitor (ASUS TUF Gaming VG279QM)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 63 Top 56% avg: 124
Win Rate 46% Top 40% avg: 40%
K/D 1.14 Top 21% avg: 1.01
Kills 3679 Top 53% avg: 5792
Deaths 3224 Top 44% avg: 5961
DPM 495 Top 9% avg: 388
Best Streak 26 Top 22% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 56.5% | 1826 kills |
| 🚀 Rocket | 36.9% | 557 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 35% | 596 kills |
| 🔫 Shotgun | 29.3% | 596 kills |
| ⚙ Machine Gun | 33% | 274 kills |
| 💚 Plasma | 10.7% | 92 kills |
| 💣 Grenade | 6.8% | 32 kills |
Flag Stats
Captures29Top 50%avg: 59
Returns726Top 54%avg: 1224
Pickups284Top 50%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| japanesecastles | 18 | 50% | 0.99 | 510 |
| q3wcp9 | 12 | 50% | 1.16 | 536 |
| ironworks | 11 | 63.6% | 1.64 | 490 |
| troubledwaters | 9 | 55.6% | 1.06 | 529 |
| infinity | 8 | 25% | 1.07 | 407 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
Data Source
Settings: Last updated 2026-03
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker