Antosh
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 0.5 |
| eDPI | 800 |
| cm/360 | 51.95 |
| Grip Style | Fingertip |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 6 |
| Crosshair Size | 12 |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Hitscan Hyperlight
| Brand | Hitscan |
| Weight | 39g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PixArt PAW3395 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Type-99 (Soft, XL)
| Surface | Polyester |
| Speed | Balanced |
| Base | Soft (3mm) |
| Size | XL |
Keyboard
Wooting 60HE
| Size | 60% |
| Switches | Lekker Hall Effect |
| Connection | Wired |
Monitor
ASUS ROG Strix OLED XG27ACDNG
| Size | 26.5" |
| Refresh Rate | 360Hz |
| Panel | QD-OLED |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Sennheiser HD 560S
| Type | Open-back |
| Driver Size | 38mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
51.95 cm/360 Very slow
Faster than 6% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: jmpuLz (51.95) · pavel (51.49) · fo_tbh (47.23) · jackass (47.23) · RiriWoo (47.23)
Mouse Popularity
Hitscan Hyperlight
Used by 3 players — #6 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 51.95 cm/360 | Very slow |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 360Hz | Elite |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpspace
Crouchctrl
Attackmouse1
Zoommouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 51.95)
Same Mousepad (Artisan Type-99)
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-04