randall
Known For
CTF Defensive Anchor ·Fragger
TDM Turret ·DPS Machine
All-Time Achievements
· 8 badges
TOP 10%
Map Specialist
Intervention
Intervention
68.2% · #2/20
TDM
TOP 10% Damage / Game
9292 · #10/290
TDM
TOP 10% Impressives / Game
9.20 · #12/290
TDM
TOP 10% Excellents / Game
4.60 · #12/290
TDM
TOP 10%
Score / Game
50.2 · #14/290
TDM
TOP 10% K/D Ratio
1.50 · #17/250
CTF
TOP 10% Defends / Game
13.6 · #19/250
CTF
TOP 10%
Score / Game
437 · #23/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 1.17 |
| eDPI | 1872 |
| cm/360 | 22.20 |
| Grip Style | Hybrid |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.007 |
| Real Accel ? | 0.06 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | 32 |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer Viper V3 Pro
| Brand | Razer |
| Weight | 54g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | Focus Pro 35K Gen-2 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Lethal Gaming Gear Venus Pro
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Dimensions | 500 x 500 x 4mm |
Keyboard
Corsair K65 Plus Wireless
| Size | 75% |
| Switches | MLX Red |
| Connection | Wireless |
Monitor
ASUS ROG Strix OLED XG27ACDNG
| Size | 26.5" |
| Refresh Rate | 360Hz |
| Panel | QD-OLED |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Philips Fidelio X2
| Type | Open-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
22.20 cm/360 Fast
Faster than 73% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: krysa (22.59) · lithz (22.59) · Pettern (22.59) · MAKIE (21.73) · Chet0!! (21.65)
Mouse Popularity
Razer Viper V3 Pro
Used by 4 players — #5 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 22.20 cm/360 | Fast |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 360Hz | Elite |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
Forwardr
Backf
Leftd
Rightg
Jumpspace
Crouchz
Attackm1
ZoomMwheeldown/up
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 22.20)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | q3wcp9 |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 3 Top 84% avg: 124
Win Rate 33.3% Top 76% avg: 40%
K/D 1.14 Top 21% avg: 1.01
Kills 187 Top 79% avg: 5792
Deaths 164 Top 20% avg: 5961
DPM 410 Top 43% avg: 388
Best Streak 10 Top 68% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 59.3% | 57 kills |
| 🚀 Rocket | 37.2% | 37 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 34.5% | 29 kills |
| 🔫 Shotgun | 24.4% | 46 kills |
| ⚙ Machine Gun | 33% | 18 kills |
| 💚 Plasma | 10.9% | 0 kills |
Flag Stats
Captures2Top 77%avg: 59
Returns53Top 79%avg: 1224
Pickups7Top 87%avg: 561
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-03
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker