Known For
CTF Rocket Jockey ·Flag Runner
TDM Turret ·Shafter
All-Time Achievements
· 4 badges
TOP 10%
Map Specialist
Japanesecastles
Japanesecastles
59.0% · #10/232
CTF
TOP 10% Impressives / Game
8.50 · #17/290
TDM
TOP 10% Captures / Game
0.80 · #21/250
CTF
TOP 10% Damage / Game
10636 · #22/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 450 |
| In-game Sensitivity | 4.25 |
| eDPI | 1912.5 |
| cm/360 | 21.73 |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.08 |
| Real Accel ? | 0.06 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 93 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
HyperX Pulsefire Haste 2 Wired
| Brand | HyperX |
| Weight | 53g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PAW3399 |
| Connection | Wired |
Mousepad
Artisan Hayate Otsu
| Surface | Polyester |
| Speed | Fast |
| Dimensions | Unknown |
Keyboard
SteelSeries 6Gv2
| Size | TKL |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
Dell Alienware AW2725DF
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 360Hz |
| Panel | QD-OLED |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Drop + Sennheiser PC37X
| Type | Open-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
21.73 cm/360 Fast
Faster than 74% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: Chet0!! (21.65) · kirson (21.65) · randall (22.20) · krysa (22.59) · lithz (22.59)
Mouse Popularity
HyperX Pulsefire Haste 2 Wired
Used by 1 player — #39 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 21.73 cm/360 | Fast |
| FOV | 93 | Narrow (top 92%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 360Hz | Elite |
| DPI | 450 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 21.73)
Same Monitor (Dell Alienware AW2725DF)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 127 Top 38% avg: 124
Win Rate 52.8% Top 9% avg: 40%
K/D 0.82 Top 68% avg: 1.01
Kills 6757 Top 33% avg: 5792
Deaths 8227 Top 77% avg: 5961
DPM 492 Top 11% avg: 388
Best Streak 16 Top 53% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 53.1% | 2841 kills |
| 🚀 Rocket | 50.3% | 1383 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 39.7% | 789 kills |
| 🔫 Shotgun | 31.5% | 835 kills |
| ⚙ Machine Gun | 25.9% | 497 kills |
| 💚 Plasma | 15.7% | 303 kills |
| 💣 Grenade | 11.3% | 27 kills |
Flag Stats
Captures74Top 27%avg: 59
Returns1152Top 40%avg: 1224
Pickups862Top 21%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| japanesecastles | 36 | 50% | 0.86 | 516 |
| q3wcp9 | 32 | 50% | 0.86 | 482 |
| ironworks | 21 | 47.6% | 0.76 | 518 |
| troubledwaters | 15 | 66.7% | 0.79 | 473 |
| infinity | 10 | 60% | 0.85 | 438 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024–2026 SHREKTALIKA
Teammates: dem0n · headz · iceman · L1NKIN · MASTERMIND · SPART1E
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker