Known For
CTF Multi-Frag Specialist ·DPS Machine
All-Time Achievements
· 4 badges
TOP 3% Hangtime
hangtime-df (Strafe)
hangtime-df (Strafe)
5.00 · #5/69
RACE
TOP 10% Excellents / Game
6.30 · #9/250
CTF
TOP 10% Damage / Game
10959 · #14/250
CTF
TOP 10% Captures / Game
0.80 · #25/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 2.3 |
| eDPI | 1840 |
| cm/360 | 22.59 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 97 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G203 Lightsync
| Brand | Logitech |
| Weight | 85g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | Mercury |
| Connection | Wired |
Mousepad
Lethal Gaming Gear Saturn Pro
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | Unknown |
Keyboard
SteelSeries Apex 3 TKL
| Size | TKL |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
Acer Predator XB252Q
| Size | 24.5" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Logitech G Pro
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
22.59 cm/360 Fast
Faster than 71% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: krysa (22.59) · Pettern (22.59) · diabz (22.84) · BeukeR (22.88) · randall (22.20)
Mouse Popularity
Logitech G203 Lightsync
Used by 1 player — #37 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 22.59 cm/360 | Fast |
| FOV | 97 | Narrow (top 77%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 22.59)
Same Keyboard (SteelSeries Apex 3 TKL)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Lightning Gun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024 unreliable dogs
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 29 records, 4 WRs
Medals 4 2 2
Best Record Rank 5/387 on campgrounds (top 1.3%)
Best Time 0:19.236
Top Speed 3971 ups
Avg Rank % 23% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| campgrounds | 5/387 | 0:19.236 |
| lick_girls | 1/40 | 0:08.360 |
| spidercrossings | 4/126 | 0:08.584 |
| dividedcrossings | 4/123 | 0:03.776 |
| ironworks | 4/95 | 0:05.746 |
| inder_rocketrun | 1/18 | 0:11.616 |
| bardok_breach | 2/30 | 0:18.288 |
| pornstar_bhenchod | 1/14 | 0:20.584 |
| courtyard | 12/167 | 0:10.536 |
| smallassmap-rl-quad | 5/65 | 0:10.608 |