SPART1E
Known For
CTF Fragger ·Defensive Anchor
TDM Fragger ·Multi-Frag Specialist
All-Time Achievements
· 9 badges
TOP 3% K/D Ratio
2.60 · #1/250
CTF
TOP 3%
Score / Game
501 · #2/250
CTF
TOP 3% Defends / Game
16.4 · #3/250
CTF
TOP 3% Excellents / Game
6.50 · #5/250
CTF
TOP 3%
Map Specialist
Spider Crossings
Spider Crossings
60.8% · #6/224
CTF
TOP 3% K/D Ratio
1.50 · #6/290
TDM
TOP 10% Impressives / Game
19.9 · #13/250
CTF
TOP 10% Excellents / Game
4.60 · #13/290
TDM
TOP 10% Damage / Game
8577 · #24/290
TDM
Mouse Settings
| DPI | 1600 |
| In-game Sensitivity | 1 |
| eDPI | 1600 |
| cm/360 | 25.98 |
| Grip Style | Palm |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 99.3 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
VAXEE OUTSET AX Wireless
| Brand | VAXEE |
| Weight | 72g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | PixArt PAW3395 |
| Connection | Wireless |
Keyboard
SPC Gear
| Size | TKL |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
ASUS ROG Swift PG259QN
| Size | 24.5" |
| Refresh Rate | 360Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Setup Insights
Sensitivity Context
25.98 cm/360 Fast
Faster than 56% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
VAXEE OUTSET AX Wireless
Used by 1 player — #54 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 25.98 cm/360 | Fast |
| FOV | 99.3 | Narrow (top 69%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 360Hz | Elite |
| DPI | 1600 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpspace
Crouchctrl
Attackmouse1
Zoommouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 25.98)
Same Monitor (ASUS ROG Swift PG259QN)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 441 Top 4% avg: 124
Win Rate 49.9% Top 18% avg: 40%
K/D 2.35 Top 1% avg: 1.01
Kills 25838 Top 3% avg: 5792
Deaths 10989 Top 84% avg: 5961
DPM 486 Top 13% avg: 388
Best Streak 53 Top 1% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 58.6% | 10273 kills |
| 🚀 Rocket | 46.4% | 5704 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 39.1% | 4761 kills |
| 🔫 Shotgun | 31% | 4619 kills |
| ⚙ Machine Gun | 34.7% | 1145 kills |
| 💚 Plasma | 13.4% | 315 kills |
| 💣 Grenade | 9.4% | 234 kills |
Flag Stats
Captures327Top 3%avg: 59
Returns6799Top 1%avg: 1224
Pickups1463Top 9%avg: 561
Rivalries
Nemesis z1kWin 0-2 (0.00 K/D) · 1 game
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| japanesecastles | 115 | 46.1% | 1.43 | 477 |
| q3wcp9 | 105 | 59% | 2.91 | 501 |
| ironworks | 87 | 46% | 3.10 | 544 |
| troubledwaters | 54 | 51.9% | 2.39 | 453 |
| infinity | 50 | 52% | 3.39 | 432 |
| pillbox | 14 | 35.7% | 3.62 | 498 |
| shiningforces | 6 | 16.7% | 1.83 | 460 |
| courtyard | 5 | 20% | 3.46 | 360 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024–2026 SHREKTALIKA
Teammates: dem0n · headz · iceman · L1NKIN · MAKIE · MASTERMIND
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker