All-Time Achievements
· 2 badges
TOP 3% Hangtime
hangtime-df (Strafe)
hangtime-df (Strafe)
19.0 · #19/69
RACE
TOP 10%
Map Specialist
Shiningforces
Shiningforces
65.8% · #5/77
CTF
Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 2.2 |
| eDPI | 1760 |
| cm/360 | 23.62 |
| Grip Style | Hybrid |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 105 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer Viper V3 Pro
| Brand | Razer |
| Weight | 54g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | Focus Pro 35K Gen-2 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Hien
| Surface | Polyester |
| Speed | Fast |
| Dimensions | Unknown |
Keyboard
Das Keyboard 4 Ultimate
| Size | Full-size |
| Switches | Cherry MX Blue |
| Connection | Wired |
Monitor
Dell Alienware AW3225QF
| Size | 32" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | QD-OLED |
| Resolution | 3840x2160 |
Headset
Drop + Sennheiser PC37X
| Type | Open-back |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
23.62 cm/360 Fast
Faster than 66% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: sophia (23.09) · VergiL (23.09) · BeukeR (22.88) · diabz (22.84) · krysa (22.59)
Mouse Popularity
Razer Viper V3 Pro
Used by 4 players — #5 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 23.62 cm/360 | Fast |
| FOV | 105 | Average range (top 27%) |
| Resolution | 3840x2160 | #3 most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpspace
CrouchCtrl
AttackMOUSE1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 23.62)
Same Mousepad (Artisan Hien)
Same Monitor (Dell Alienware AW3225QF)
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 214 Top 20% avg: 124
Win Rate 49.5% Top 20% avg: 40%
K/D 0.98 Top 44% avg: 1.01
Kills 9246 Top 18% avg: 5792
Deaths 9457 Top 80% avg: 5961
DPM 387 Top 57% avg: 388
Best Streak 21 Top 33% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 52.6% | 2509 kills |
| 🚀 Rocket | 39.3% | 2194 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 31.8% | 1988 kills |
| 🔫 Shotgun | 29.4% | 1833 kills |
| ⚙ Machine Gun | 27.2% | 854 kills |
| 💚 Plasma | 11.4% | 199 kills |
| 💣 Grenade | 6.2% | 146 kills |
Flag Stats
Captures147Top 11%avg: 59
Returns1836Top 25%avg: 1224
Pickups1319Top 12%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 57 | 52.6% | 0.91 | 408 |
| japanesecastles | 44 | 52.3% | 0.93 | 448 |
| ironworks | 41 | 46.3% | 1.46 | 362 |
| infinity | 23 | 39.1% | 1.10 | 303 |
| troubledwaters | 22 | 54.5% | 0.81 | 373 |
| shiningforces | 9 | 66.7% | 0.91 | 417 |
| courtyard | 8 | 25% | 1.05 | 303 |
| pillbox | 7 | 57.1% | 0.69 | 428 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024 Flappy Flags
Data Source
Settings: Last updated 2026-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 91 records
Best Record Rank 6/37 on aa_rmg2 (top 16.2%)
Best Time 0:25.258
Top Speed 3585 ups
Avg Rank % 52.7% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| aa_rmg2 | 6/37 | 0:25.258 |
| actf14 | 6/37 | 0:09.161 |
| tatmt_s2 | 12/64 | 0:20.328 |
| qw_race3 | 8/39 | 0:18.416 |
| df_licksewage | 7/34 | 0:18.240 |
| tatmt_s8 | 31/149 | 0:22.699 |
| pornstar_sandnigga | 7/30 | 0:26.760 |
| p3nt4_ralco | 16/68 | 0:41.960 |
| pornstar_quickie2 | 9/37 | 0:18.352 |
| zeel_ponpon | 9/37 | 0:23.016 |