rehepapp
Known For
CTF Shafter ·Rail Sniper
TDM Multi-Frag Specialist ·DPS Machine
All-Time Achievements
· 5 badges
TOP 3% Damage / Game
9574 · #5/290
TDM
TOP 3% Excellents / Game
5.40 · #5/290
TDM
TOP 3%
Score / Game
52.8 · #6/290
TDM
TOP 10% K/D Ratio
1.30 · #26/290
TDM
TOP 10% Impressives / Game
7.30 · #28/290
TDM
Mouse Settings
| DPI | 3200 |
| In-game Sensitivity | 0.476 |
| eDPI | 1523 |
| cm/360 | 27.29 |
| Grip Style | Fingertip |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 95 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Endgame Gear XM2w 4K V2
| Brand | Endgame Gear |
| Weight | 61.5g |
| Shape | Symmetrical |
| Sensor | PAW3950 |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Tekkusai Phantom
| Surface | Glass |
| Speed | Speed |
| Dimensions | 500 x 450 x 2.5mm |
Keyboard
Logitech G915 TKL
| Size | TKL |
| Switches | GL Tactile/Linear/Clicky |
| Connection | Wireless |
Monitor
BenQ Zowie XL2546K
| Size | 24.5" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Beyerdynamic DT 770 Pro
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 45mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
27.29 cm/360 Fast
Faster than 53% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Endgame Gear XM2w 4K V2
Used by 1 player — #51 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 27.29 cm/360 | Fast |
| FOV | 95 | Narrow (top 87%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 3200 |
Key Bindings
Forwardr
Backf
Leftd
Rightg
Jumpn
Crouchspace
AttackMouse1
Zoomz
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 27.29)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | purgatory |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Lightning Gun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 173 Top 27% avg: 124
Win Rate 46.8% Top 36% avg: 40%
K/D 0.94 Top 49% avg: 1.01
Kills 9157 Top 21% avg: 5792
Deaths 9776 Top 81% avg: 5961
DPM 479 Top 15% avg: 388
Best Streak 24 Top 26% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 59.6% | 2410 kills |
| 🚀 Rocket | 43.6% | 1600 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 41.3% | 2396 kills |
| 🔫 Shotgun | 32% | 2023 kills |
| ⚙ Machine Gun | 32.6% | 1181 kills |
| 💚 Plasma | 14.3% | 437 kills |
| 💣 Grenade | 9.2% | 48 kills |
Flag Stats
Captures96Top 20%avg: 59
Returns1390Top 31%avg: 1224
Pickups876Top 20%avg: 561
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 45 | 40% | 0.94 | 511 |
| japanesecastles | 38 | 42.1% | 0.99 | 459 |
| ironworks | 35 | 45.7% | 0.88 | 467 |
| infinity | 25 | 60% | 0.93 | 465 |
| troubledwaters | 17 | 58.8% | 0.92 | 456 |
| pillbox | 5 | 80% | 0.99 | 516 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker