Known For
CTF Turret ·Rail Sniper
All-Time Achievements
· 2 badges
TOP 3% Impressives / Game
24.2 · #4/250
CTF
TOP 10% Damage / Game
11191 · #10/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 400 |
| In-game Sensitivity | 1.7 |
| eDPI | 680 |
| cm/360 | 61.12 |
| Grip Style | Palm |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.02 |
| Real Accel ? | 0.01 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 90 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer Cobra
| Brand | Razer |
| Weight | 58g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | Razer 8500 DPI Optical |
| Connection | Wired |
Keyboard
SteelSeries Apex 9 Mini
| Size | 60% |
| Switches | OptiPoint Optical |
| Connection | Wired |
Monitor
BenQ XL2420Z
| Size | 24" |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
HyperX Cloud Alpha
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
61.12 cm/360 Very slow
Faster than 6% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Razer Cobra
Used by 1 player — #33 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 61.12 cm/360 | Very slow |
| FOV | 90 | Narrow (top 99%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 144Hz | Standard |
| DPI | 400 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpmouse2
Crouchc
Attackmouse1
Zoomspace
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 61.12)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | japanesecastles |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 154 Top 30% avg: 124
Win Rate 42.9% Top 53% avg: 40%
K/D 1.06 Top 31% avg: 1.01
Kills 8610 Top 23% avg: 5792
Deaths 8086 Top 73% avg: 5961
DPM 539 Top 3% avg: 388
Best Streak 30 Top 13% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 61.9% | 3972 kills |
| 🚀 Rocket | 40.6% | 867 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 40.9% | 1388 kills |
| 🔫 Shotgun | 31.5% | 1339 kills |
| ⚙ Machine Gun | 30.9% | 803 kills |
| 💚 Plasma | 10% | 193 kills |
| 💣 Grenade | 8.5% | 37 kills |
Flag Stats
Captures71Top 29%avg: 59
Returns1206Top 38%avg: 1224
Pickups694Top 26%avg: 561
Rivalries
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| japanesecastles | 41 | 51.2% | 1.16 | 539 |
| q3wcp9 | 32 | 31.3% | 1.15 | 565 |
| ironworks | 24 | 45.8% | 1.06 | 549 |
| troubledwaters | 22 | 22.7% | 0.97 | 556 |
| infinity | 18 | 66.7% | 0.97 | 462 |
| courtyard | 8 | 25% | 1.04 | 500 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024 Whatever name IDC
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker