Known For
CTF Defensive Anchor
All-Time Achievements
· 2 badges
TOP 10%
Map Specialist
Infinity
Infinity
65.0% · #6/183
CTF
TOP 10%
Map Specialist
Japanesecastles
Japanesecastles
58.1% · #13/232
CTF
Mouse Settings
| DPI | 1000 |
| In-game Sensitivity | 3.3 |
| eDPI | 3300 |
| cm/360 | 12.60 |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.11 |
| Real Accel ? | 0.38 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 103 |
| Crosshair | 2, 7, 13 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
| Brand | Logitech |
| Weight | 63g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Artisan Raiden
| Surface | Polyester |
| Speed | Fast |
| Dimensions | Unknown |
Keyboard
Logitech G Pro
| Size | TKL |
| Switches | GX Blue Clicky |
| Connection | Wired |
Monitor
Samsung Odyssey G3 LF24G35T
| Size | 24" |
| Refresh Rate | 144Hz |
| Panel | VA |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
HyperX Cloud II
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 53mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
12.60 cm/360 Very fast
Faster than 93% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: b1ohazzard (12.60) · proZaC (12.86) · dimon (12.99) · artemis4 (12.04) · Eteto (13.19)
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight
Used by 13 players — #1 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 12.60 cm/360 | Very fast |
| FOV | 103 | Average range (top 37%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 144Hz | Standard |
| DPI | 1000 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpCAPSLOCK
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 12.60)
Same Mouse (Logitech G Pro X Superlight)
Same Keyboard (Logitech G Pro)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | q3wcp9 |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 140 Top 32% avg: 124
Win Rate 51.4% Top 15% avg: 40%
K/D 1.19 Top 19% avg: 1.01
Kills 6901 Top 32% avg: 5792
Deaths 5818 Top 60% avg: 5961
DPM 378 Top 63% avg: 388
Best Streak 49 Top 2% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🎯 Railgun | 51.8% | 1971 kills |
| 🚀 Rocket | 37.8% | 1602 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 31.8% | 1775 kills |
| 🔫 Shotgun | 30.6% | 1092 kills |
| ⚙ Machine Gun | 27.5% | 453 kills |
| 💚 Plasma | 12.6% | 290 kills |
| 💣 Grenade | 4.9% | 94 kills |
Flag Stats
Captures30Top 48%avg: 59
Returns1985Top 19%avg: 1224
Pickups317Top 49%avg: 561
Rivalries
Nemesis Ant3stor 6-29 (0.21 K/D) · 1 game
Favorite Victim ziper 431-327 (1.32 K/D) · 29 games
Map Performance
| Map | Games | Win% | K/D | DPM |
|---|---|---|---|---|
| q3wcp9 | 36 | 50% | 0.99 | 389 |
| japanesecastles | 32 | 53.1% | 1.34 | 342 |
| ironworks | 23 | 43.5% | 0.95 | 422 |
| infinity | 21 | 61.9% | 1.70 | 344 |
| troubledwaters | 15 | 60% | 1.14 | 442 |
| pillbox | 5 | 40% | 4.09 | 261 |
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2026 Czesnecka
Teammates: Dloobiq · Fr0zik · Manty · Nvc
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker