fetzer
Mouse Settings
| DPI | 1350 |
| In-game Sensitivity | 1.625 |
| eDPI | 2193 |
| cm/360 | 18.95 |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.04 |
| Real Accel ? | 0.25 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 120 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | Yes |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
| Brand | Logitech |
| Weight | 63g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Sharkoon 1337 Rgb V2 Gaming Mat
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | 450 x 400mm |
Keyboard
Corsair K100 Air Wireless
| Size | Full-size |
| Switches | Cherry MX ULP Tactile |
| Connection | Wireless |
Monitor
GIGABYTE AORUS FI27Q-X
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Beyerdynamic DT 990 Pro
| Type | Open-back |
| Driver Size | 45mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
18.95 cm/360 Very fast
Faster than 79% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight
Used by 13 players — #1 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 18.95 cm/360 | Very fast |
| FOV | 120 | Wide (top 3%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 1350 |
Key Bindings
Forwarduparrow
Backleftarrow
Leftdownarrow
Rightrightarrow
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 18.95)
Same Mouse (Logitech G Pro X Superlight)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | campgrounds |
| Favorite Gametype | Clan Arena |
| Favorite Weapon | Rocket Launcher |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker