DimebaG
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10%
Map Specialist
Realmofsteelrats
Realmofsteelrats
57.1% · #2/7
TDM
Mouse Settings
| DPI | 2400 |
| In-game Sensitivity | 0.92 |
| eDPI | 2208 |
| cm/360 | 18.82 |
| Grip Style | Hybrid |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | 21 |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Adesso iMouse E7 Vertical
| Brand | Adesso |
| Weight | 130g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | Optical |
| Connection | Wired |
Mousepad
Endgame Gear MPC 890
| Surface | Cordura |
| Speed | Speed |
| Dimensions | 890 x 450 x 3mm |
Keyboard
Akko 5108B
| Size | Full |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wireless |
Monitor
ASUS TUF VG259QM
| Size | 25" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | Fast IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Cooler Master MH752
| Type | Over-ear |
| Driver Size | Unknown |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
18.82 cm/360 Very fast
Faster than 80% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Adesso iMouse E7 Vertical
Used by 1 player — #25 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 18.82 cm/360 | Very fast |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 2400 |
Key Bindings
ForwardKP_UPARROW
BackKP_5
LeftKP_LEFTARROW
RightKP_RIGHTARROW
JumpDOWNARROW
CrouchKP_DOWNARROW
Attackmouse1
Zoommouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 18.82)
Same Monitor (ASUS TUF VG259QM)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | purgatory |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Shotgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-02
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker