b1ohazzard
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10%
Map Specialist
Grimdungeons
Grimdungeons
69.7% · #3/68
TDM
Mouse Settings
| DPI | 1200 |
| In-game Sensitivity | 2.75 |
| eDPI | 3300 |
| cm/360 | 12.60 |
| Mouse Acceleration | On |
| Raw Value | 0.04 |
| Real Accel ? | 0.20 |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer DeathAdder Essential
| Brand | Razer |
| Weight | 96g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | PixArt PAW3328 |
| Connection | Wired |
Mousepad
Dexp Gm M Biohazard
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | 450 x 400mm |
Monitor
GIGABYTE G27QC
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Panel | VA |
| Resolution | 2560x1440 |
Headset
Philips SHO9554
| Type | Over-ear |
| Driver Size | 40mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
12.60 cm/360 Very fast
Faster than 93% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: Needy (12.60) · proZaC (12.86) · dimon (12.99) · artemis4 (12.04) · Eteto (13.19)
Mouse Popularity
Razer DeathAdder Essential
Used by 3 players — #7 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 12.60 cm/360 | Very fast |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 2560x1440 | #2 most common |
| Refresh Rate | 165Hz | High |
| DPI | 1200 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpSpace
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 12.60)
Same Monitor (GIGABYTE G27QC)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | purgatory |
| Favorite Gametype | Team Deathmatch |
| Favorite Weapon | Rocket Launcher |
Weapon Accuracy
CTF Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 2 Top 86% avg: 124
Win Rate 50% Top 16% avg: 40%
K/D 0.00 Top 98% avg: 1.01
Kills 0 Top 98% avg: 5792
Deaths 5 Top 3% avg: 5961
DPM 0 Top 98% avg: 388
Best Streak 0 Top 97% avg: 18
Weapon Accuracy
| 🚀 Rocket | 45.5% | 15 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 27.2% | 4 kills |
| 🔫 Shotgun | 25.6% | 8 kills |
| ⚙ Machine Gun | 24.5% | 5 kills |
| 💚 Plasma | 12.1% | 5 kills |
Flag Stats
Captures0Top 88%avg: 59
Returns5Top 93%avg: 1224
Pickups15Top 80%avg: 561
TDM Season Stats (2026 S1)
Data via HoQ Season Tracker Games 2 Top 47% avg: 2
Win Rate 50% Top 29% avg: 41%
K/D 1.13 Top 29% avg: 0.99
Kills 71 Top 53% avg: 98
Deaths 63 Top 35% avg: 103
DPM 351 Top 65% avg: 381
Best Streak 9 Top 24% avg: 8
Weapon Accuracy
| 🚀 Rocket | 42.5% | 14 kills |
| ⚡ Lightning Gun | 29.2% | 23 kills |
| 🔫 Shotgun | 22.2% | 20 kills |
| ⚙ Machine Gun | 36% | 7 kills |
| 💚 Plasma | 12% | 4 kills |
Rivalries
Favorite Victim ay 27-11 (2.45 K/D) · 2 games
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker