Mouse Settings
| DPI | 800 |
| In-game Sensitivity | 1.5211 |
| eDPI | 1216.88 |
| cm/360 | 34.16 |
| Grip Style | Hybrid |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | 6 |
| Crosshair Size | 32 |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G Pro X Superlight
| Brand | Logitech |
| Weight | 63g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 25K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
HyperX Fury S Pro
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | 450 x 400 x 4mm |
Keyboard
Logitech G Pro X TKL Rapid
| Size | TKL |
| Switches | GX Rapid Analog |
| Connection | Wireless |
Monitor
AOC 25G4SRE
| Size | 25" |
| Refresh Rate | 310Hz |
| Panel | IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Logitech G Pro X Wireless
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wireless |
Setup Insights
Sensitivity Context
34.16 cm/360 Medium
Faster than 33% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: ani (34.64) · Cypher (34.64) · dem0n (34.64) · Frigolx (34.64) · iceman (34.64)
Mouse Popularity
Logitech G Pro X Superlight
Used by 13 players — #1 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 34.16 cm/360 | Medium |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 310Hz | Elite |
| DPI | 800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
Jumpmouse2
Crouchc
Attackmouse1
Zoommouse5
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 34.16)
Same Mouse (Logitech G Pro X Superlight)
Same Mousepad (HyperX Fury S Pro)
Same Keyboard (Logitech G Pro X TKL Rapid)
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-04
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 4 records
Best Record Rank 6/11 on skate2fix (top 54.5%)
Best Time 0:30.088
Top Speed 2147 ups
Avg Rank % 59.6% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| skate2fix | 6/11 | 0:30.088 |
| hunterun_20 | 11/19 | 0:17.464 |
| skate8 | 7/12 | 0:42.280 |
| qlwc21_round1 | 23/34 | 0:50.528 |