imprez
Mouse Settings
| DPI | 3200 |
| In-game Sensitivity | 0.18 |
| eDPI | 576 |
| cm/360 | 72.16 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 96 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Razer DeathAdder V3 Pro
| Brand | Razer |
| Weight | 63g |
| Shape | Ergonomic |
| Sensor | Focus Pro 30K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
Ikea Lnespelare
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | 450 x 400mm |
Keyboard
Razer Huntsman Mini
| Size | TKL |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
BenQ Zowie XL2746K
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 240Hz |
| Panel | TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Yamaha EPH-55
| Type | In-ear |
| Driver Size | 13.5mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
72.16 cm/360 Very slow
Faster than 3% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Mouse Popularity
Razer DeathAdder V3 Pro
Used by 3 players — #8 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 72.16 cm/360 | Very slow |
| FOV | 96 | Narrow (top 79%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 240Hz | High |
| DPI | 3200 |
Key Bindings
Forwarde
Backd
Lefts
Rightf
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 72.16)
Same Mouse (Razer DeathAdder V3 Pro)
Same Keyboard (Razer Huntsman Mini)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | trinity |
| Favorite Gametype | Clan Arena |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024 CTF4
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 6 records
Best Record Rank 26/67 on inder_failrun4 (top 38.8%)
Best Time 0:30.544
Top Speed 0 ups
Avg Rank % 64.2% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| inder_failrun4 | 26/67 | 0:30.544 |
| temple_in_perdition | 16/34 | 1:15.203 |
| theatreofpain | 61/89 | 0:22.531 |
| df_bardokstatik | 116/157 | 0:24.454 |
| jlhc2 | 56/73 | 0:07.825 |
| ump3ctf6 | 4/5 | 0:32.608 |