damn3d
Known For
CTF Defensive Anchor ·Fragger
All-Time Achievements
· 2 badges
TOP 10%
Map Specialist
Infinity
Infinity
61.2% · #14/183
CTF
TOP 10% Defends / Game
13.2 · #24/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 400 |
| In-game Sensitivity | 3.1 |
| eDPI | 1240 |
| cm/360 | 33.52 |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 103 |
| Crosshair | 2 |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
Logitech G304 Lightspeed
| Brand | Logitech |
| Weight | 99g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | HERO 12K |
| Connection | Wireless |
Mousepad
A4tech X7 500mp
| Surface | Cloth |
| Speed | Balanced |
| Dimensions | 450 x 400mm |
Keyboard
Z-Gaming
| Size | TKL |
| Switches | Mechanical |
| Connection | Wired |
Monitor
Xiaomi G27i
| Size | 27" |
| Refresh Rate | 165Hz |
| Panel | Fast IPS |
| Resolution | 1920x1080 |
Headset
Logitech G432
| Type | Closed-back |
| Driver Size | 50mm |
| Connection | Wired |
Setup Insights
Sensitivity Context
33.52 cm/360 Medium
Faster than 34% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: odler (34.16) · PYTON (32.54) · ion (32.47) · Lokario (32.47) · rasharn (32.47)
Mouse Popularity
Logitech G304 Lightspeed
Used by 1 player — #23 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 33.52 cm/360 | Medium |
| FOV | 103 | Average range (top 37%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 165Hz | High |
| DPI | 400 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpMouse2
CrouchCtrl
AttackMouse1
ZoomMouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 33.52)
Same Monitor (Xiaomi G27i)
Playstyle
Stats via HoQ| Favorite Map | q3wcp9 |
| Favorite Gametype | Capture the Flag |
| Favorite Weapon | Railgun |
Weapon Accuracy
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Team History
2024 CTF4
Data Source
Settings: Last updated 2025-01
Season Stats: Live from HoQ Season Tracker