Lanf3ust
Known For
CTF Multi-Frag Specialist ·Shafter
All-Time Achievements
· 1 badge
TOP 10% Excellents / Game
5.70 · #23/250
CTF
Mouse Settings
| DPI | 1800 |
| In-game Sensitivity | 0.72 |
| eDPI | 1296 |
| cm/360 | 32.07 |
| Grip Style | Claw |
| Mouse Acceleration | Off |
| Raw Input | On |
Game Settings
| FOV | 100 |
| Crosshair | |
| Crosshair Size | N/A |
| Inverted Mouse | No |
Hardware
Mouse
ATK F1 Extreme
| Brand | ATK |
| Weight | 35g |
| Shape | Ambidextrous |
| Sensor | PAW3950 Ultra |
| Connection | Wired |
Mousepad
Razer Gigantus V2
| Surface | Cloth |
| Speed | Control |
| Dimensions | 450 x 400 x 3mm |
Keyboard
Razer Huntsman Tournament Edition
| Size | TKL |
| Switches | Razer Optical |
| Connection | Wired |
Monitor
BenQ Zowie XL2566X+
| Size | 24.5" |
| Refresh Rate | 400Hz |
| Panel | Fast TN |
| Resolution | 1920x1080 |
Setup Insights
Sensitivity Context
32.07 cm/360 Medium
Faster than 41% of players
<20
20-30
30-40
40-50
50+
Similar sensitivity: d1z (32.27) · ion (32.47) · Lokario (32.47) · rasharn (32.47) · tough maf (32.47)
Mouse Popularity
ATK F1 Extreme
Used by 1 player — #35 most popular
Setup Profile
| Sensitivity | 32.07 cm/360 | Medium |
| FOV | 100 | Average range (top 68%) |
| Resolution | 1920x1080 | Most common |
| Refresh Rate | 400Hz | Elite |
| DPI | 1800 |
Key Bindings
Forwardw
Backs
Lefta
Rightd
JumpCAPSLOCK
Crouchmouse4
Attackmouse1
Zoommouse2
Similar Players
Similar Sensitivity (cm/360: 32.07)
HoQ Rating History
Loading rating history…
Map Performance
Loading map stats…
Data Source
Settings: Last updated 2026-04
Race Data: From qlrace.com (2026-04-28)
Race (VQL Weapons)
Data via qlrace.com Records 3 records
Best Record Rank 384/571 on cos1_beta7b (top 67.3%)
Best Time 1:06.728
Top Speed 1530 ups
Avg Rank % 83% (lower = better)
Top Maps
| Map | Rank | Time |
|---|---|---|
| cos1_beta7b | 384/571 | 1:06.728 |
| r7-tech | 9/10 | 0:48.152 |
| apple-runround | 11/12 | 0:27.952 |